CS Mioveni - Gaz Metan 4-2! Ce bună e pauza!

După ce în meciul pierdut cu 0-5 în fața lui Dinamo, Gazul a resimțit efortul uriaș depus la Mainz, astăzi istoria s-a repetat, iar echipa lui Cristi Pustai a fost umilită de cea mai slabă echipă din Liga 1, CS Mioveni cu scorul de 0-4.
Cu un lot decimat de accidentări și plecări, echipa medieșeană a început meciul extrem de timorată, iar după numai 4 minute, Săndulescu se înalță deasupra apărării visătoare a Gazului și înscrie pentru 1-0.
A urmat apoi o dominare sterilă a elevilor lui Pustai care n-au reușit însă să pună în pericol poarta lui Coca.
Imediat după pauză, Tănasă (47) dublează avantajul elevilor lui Ilie Stan. Pe fondul unui joc extrem de modest al oaspeților, același Tănasă realiza hat-trick-ul în minutul 61, iar meciul era practic jucat.
Umilința părea să fie maximă în minutul 79, atunci când Mioveniul a dus scorul la 4-0 prin golul marcat de Olteanu.
În final, Gaz Metan a mai șters din rușine, marcând și ei două goluri prin rezervele Zaharia (83) și Dan Roman (90).

Scor final CS Mioveni vs. Gaz Metan 4-2, iar pauza pricinuită de jocurile echipei naționale vine la timpul potrivit pentru echipa lui Pustai, aflată într-o stare evidentă de oboseală.

Pentru Mediaș urmează meciul din campionat cu Steaua, iar o înfrângere o va arunca în gurile nisipurilor mișcătoare ale clasamentului.