Gaz Metan a uitat să câștige!

Gaz Metan a întâlnit ieri pe Stadionul Municipal din Mediaș echipa antrenată de Conceicao, FC Brașov într-un meci contând pentru etapa a 26-a a Ligii I de fotbal. Elevii lui Cristi Pustai s-au întrecut în ratări nefiind capabili să modifice tabela de marcaj. După o primă repriză anostă, în care marea speranță, Florin Bratu a dezamăgit complet și a fost schimbat. Schimbarea lui s-a produs pe fondul prestației foarte slabe dar și insistenței venite din tribune. Locul său în atac a fost luat de Dan Roman, care, la fel ca Bratu, a dezamăgit. Tot el a ratat cea mai mare ocazie a meciului după ce nu a reușit să trimită spre poarta adversă din centrul careului mare. Eric a expediat un șut puternic în minutul 74 dar mingea a scuturat transversala. Finalul de partidă i-a prins pe medieșeni atacând în valuri, însă scorul a rămas neschimbat până la fluierul final al centralului Tudor. Acesta este cel de-al 4-lea meci fără victorie pentru Gaz Metan. Ultima victorie s-a înregistrat pe 18 martie pe teren propriu cu Pandurii Tg. Jiu (2-0).

În urma acestui rezultat de egalitate, Gaz Metan acumulează 40 de puncte, rămânând pe poziția a 7-a în clasament. În etapa viitoare, medieșenii vor juca în deplasare cu ocupanta locului 3, FC Vaslui.