Gazeta Sporturilor mută Uzbekistanul în Japonia

Astăzi Australia a reușit să se califice în semifinala Cupei Asiei, după ce Kewell a înscris golul victoriei în minutul 118 împotriva Irakului. Ca să fim pe înțelesul tuturor, în semifinale parcursul e următor:

• prima semifinală - câștigătoarea dintre Uzbekistan și Iordan împotriva câștigătoarei dintre Australia și Irak. În primul meci a câștigat Uzbekistan cu 2-1, iar în cel de-al doilea a câștigat Australia.

Semi-Finală 1: Uzbekistan - Australia

• a doua semifinală - câștigătoarea dintre Japonia și Quatar împotriva câștigătoarei dintre Iran și Coreea de Sud. Japonia a bătut Quatarul cu 3-2, deci e în semifinală, iar celălalt meci se joacă la această oră, în celălalt meci, Coreea de Sud a înscris în prima repriză de prelungiri și va juca în cea de-a doua semifinală cu Japonia.

Semi-Finlă 2: Japonia vs. Coreea de Sud

Destul de simplu, doar că cei de la Gazeta Sporturilor scriu prostii... Vedeți mai jos despre ce este vorba:

Se vede cât se poate de clar pe pagina oficială a Cupei Asiei, meciurile din semifinale: