Ziua revenirilor pe tabelă în fotbalul mondial!

Parcă niciodată în fotbalul mondial nu a existat o zi cu atâtea răsturnări de scor de la 0-2/2-0 la 3-2/2-3. Dacă am întreba un prieten din presă, acesta ne-ar spune că au fost ”meciuri inteligente” pentru pariori. Noi le privim doar ca pe niște pure întâmplări ale spectacolului fotbalistic.
Iată seria interminabilă, din Australia până în Europa!

FC Sydney - Melbourne Victory 2-3!
Încep cu acesta pentru că am văzut partida și pot să-l înștiințez pe domnul din presă, ”mirositor de blaturi” pentru pariori, că totul s-a jucat pe teren. E de ajuns să spun că la 2-0 a ieșit Alessandro Del Piero...ce a urmat din minutul 80... se vede mai sus...

Aston Villa - Manchester United 2-3!
În minutul 58 era 2-0 și Londra, fără să bea RedBull, prindea aripi! Din acel moment... United a jucat fotbal!

Rayo Vallecano - Celta Vigo 3-2!
Iată că nici gazdele nu se lasă mai prejos! De la 0-2 la pauză cu Celta, Rayo revine frumos și grațios pe tabelă pentru un 3-2 dătător de zerouri pentru îndrăzneți!

Zaragoza - Deportivo La Coruna 5-3!
Nu e un 3-2 final, însă este un scor care a plecat din 0-2. Dacă mai punem că este și o căruță de goluri răsturnată la meciul de bun augur pentru trupa lui Săpunaru, ne dă o rețetă bună pentru pariuri!

Crewe - Colchester 3-2!
Anglia League One nu e Premier League, însă tot are un fotbal mai frumos și mai spectaculos decât cel românesc.

Ebbsfleet - Hyde 3-2!
Probabil că nici Andrei Niculescu nu a auzit de Blue Square Premier...OH, WAIT!!!