Gaz Metan 3-1 FC Zhetysu (VIDEO)

Gaz Metan bifează a doua victorie din cantonamentul efectuat în Antanya împotriva kazahilor de la Zhetysu - locul 7 în campionat, după ce au învins cu 3-1. Golurile medieșenilor au fost marcate de Buzean, care a deschis scorul în minutul 25. Aganovici a adus Gazul în avantaj în minutul 60, după ce kazahii au reșit egalarea, printr-un gol prin care a rupt plasa la propriu. Acealași Aganovici a dus scorul la 3-1 în minutul 84.

De reținut că în această partidă Eric și Bratu au evoluat pentru prima dată împreună. Duo-ul de la care se așteaptă explozia în returul de campionat nu a impresionat, Eric remarcându-se mai mult prin nervozitate iar Bratu printr-un șut care a trecut pe lângă poartă. Trebuie totuși puțină răbdare. Eric abia ce a revenit la echipă.

Gaz Metan începe să arate din ce în ce mai bine, dând speranțe că returul Ligii I le va aduce un loc în Europa.