Goluri multe in Liga Campionilor!

Meci nebun pe Giusseppe Meazza, acolo unde Internazionale a intalnit Totteham. Un meci ce parea la indemna italienilor a avut un final neasteptat. Bale le-a dat emotii italienilor dupa ce a inscris de doua ori in ultimele secvente ale partidei, dupa ce, tot el inscrisese si primul gol. Dupa ce s-a vazut cu 4-0 la pauza Inter nu a mai fortat si si-a subestimat adversarul. Cateva minute in plus si Rafa Benitez trebuie sa-si bage elevii in sedinta. Se pare ca nu doar 3-0 e scor periculos ci si 4-0.

Nici in seara asta nu am scapat de autogoluri. Edu a marcat o dubla, dar meciul s-a terminat la egalitate: Glasgow Rangers 1-1 Valencia. Macar Edu a stiut cand sa se opreasca... Schalke a oferit faza serii. Mingea pur si simplu a refuzat sa intre in poarta. Faza o puteti savura mai jos:

Barcelona a trecut cu 2-0 de Kobehavn prin golurile lui Messi in minutele 19 si 92. Celelalte meciuri nu au oferit surpriza. Rezultatel complete, mai jos: